Regjistrohu Very Happy
Me Respekt "Bashkim": Qipii92: iliri

  Instalimi i Driverave t'Grafikes

  Share
  avatar
  qipii92
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 391
  Join date : 09/06/2009
  vjeqar/e : 26
  Lokacioni : G-ilan

  Instalimi i Driverave t'Grafikes

  Mesazh nga qipii92 prej Wed Jun 10, 2009 6:14 pm

  Instalimi i Driverave t'Grafikes
  Instalimi i Driverave t'Grafikes

  Psh une deri sot kom lujt kanter me videon D3D ose Software po tash luj me Open GL.
  Nuk kom pas nevoje me shkarku drivera te grafikes ne internet apo me instalu drivera me CD.


  Ja keshtu duhet:

  1.Se pare ne desktop klikojme ne Desktop me Tastin e athe dhe na del Porperties.
  2.Tani na del Display Properties dhe Shkojme Settings dhe pastaj te Settings na del Advanced poshte dhe hyjme aty.
  3.Kur te hyjme ne Advanced duhet te shkojme ne Adapter dhe na del
  Adapter Type dhe ta tregon llojin e adapterit shkojme tash edhe njeher
  aty Properties qe osht.
  4.Dhe pastaj na dalin lart aty General, Driver, Resources.
  5.Ju duhet me hi ne Driver dhe na dalin
  Driver Details
  Update Driver
  Roll Back Driver
  Unistall.
  6.Ju nqofse keni nevoje me instalu driverin duhet me hi Update Driver dhe instalohet Driveri dhe duhet ni restart pc ose reboot.
  Kur te ristartohet PC ju nqofse jav qet grafiken e madhe shkoni Display
  Properties edhe niher tani Settings edhe e ndreqni te Screen Resolution.

  Kjo vlen kush ka nevoje per me pas grafike open gl ne counterstrike.
  Te une ka pas Sukses.

   Ora është Wed Dec 19, 2018 2:04 pm