Regjistrohu Very Happy
Me Respekt "Bashkim": Qipii92: iliri

  Blloko faqet qe sdo me tu qel ne kompjuter tanin

  Share
  avatar
  qipii92
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 391
  Join date : 09/06/2009
  vjeqar/e : 26
  Lokacioni : G-ilan

  Blloko faqet qe sdo me tu qel ne kompjuter tanin

  Mesazh nga qipii92 prej Wed Jun 10, 2009 6:15 pm

  Blloko faqet qe sdo me tu qel ne kompjuter tanin
  1) Shko tek C:\WINDOWS\system32\drivers\etc

  2) Gjejm fajllin me emrin 'hosts'

  3) E hap me notepad ( me 1 fjal me nje tekst editor po te gjithe
  perdorim Notepad ose WordPad )dhe nen "127.0.0.1 localhost" shkruan
  127.0.0.2 www.faqjaqedonmebloku.com
  4) Bejeni save kete ( ruajeni ) dhe tash shko hap browserin dhe
  shkruaje ate siten qe e blokove do te shohesh qe nuk mundesh me kyq ne
  ate site.

  5) Per te blokuar dmth webfaqe me shum jo veq 1 ateher shkojm keshtu :
  127.0.0.2 www.faqjaqedonmebloku.com 127.0.0.3 www.faqjaqedonmebloku.com e kshttu pra vazhdon me radh me tjera

   Ora është Wed Dec 19, 2018 2:12 pm