Regjistrohu Very Happy
Me Respekt "Bashkim": Qipii92: iliri

  Vjedh rrjet me MAC addres te tjeter kujt

  Share
  avatar
  qipii92
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 391
  Join date : 09/06/2009
  vjeqar/e : 26
  Lokacioni : G-ilan

  Vjedh rrjet me MAC addres te tjeter kujt

  Mesazh nga qipii92 prej Wed Jun 10, 2009 6:16 pm

  Vjedh rrjet me MAC addres te tjeter kujt
  Vjedh rrjet me MAC addres te tjeter kujt

  Vjedhni rrjet me mac adress te tjeter kujt !!!
  Ktu do te ju tregoj se si te vjedhni rrjet nese e keni Mac adresss Disable ne Router ...

  1) Program per scann ( Agry Ip Scanner )
  Shkarko kete
  Quote:sendspace.com wtms16


  Tash qka duhet ... skenoni rrjetin Lan ( local area connection )
  dhe aty do te ju shfaqen Ip te cilat jan te gjalla qe shfrytzojn rrjet
  e selektoni njo me tastin e atht ja boni show Mac adress e kopjoni ate dhe shkoni keshtu

  My Network places Properties / Local area Connection Properties / Tani
  tek configure / Advanced / Network Adress / vnoje tick tek value edhe
  bone paste Mac adressen qe e ke kopju edhe hyn ne internet ...

   Ora është Thu Jan 17, 2019 1:04 am