Regjistrohu Very Happy
Me Respekt "Bashkim": Qipii92: iliri

  qysh me kshyr a e ki HDD e lodht

  Share
  avatar
  qipii92
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 391
  Join date : 09/06/2009
  vjeqar/e : 26
  Lokacioni : G-ilan

  qysh me kshyr a e ki HDD e lodht

  Mesazh nga qipii92 prej Wed Jun 10, 2009 6:19 pm

  1.Shkojm:
  Start / Run / shkruni cmd / enter.

  Tash :
  e shtypin C: edhe enter

  Tash:
  e shkruni ket kod "chkdsk" pa thojza edhe enter

  Tash:
  pritni pak deri sa PC ta kryen punen e vet, pasi te kryn Pc punen e vet en fund i shfaq rezultatet....

  Tash:
  rezultati i cili na nevoitet neve eshte "bad sectors" dhe nese qeky bad sectors eshte 0 KB atehere HDD edhte ne rregull.
  Ja keshtu duket i imi - 0 KB in bad sectors


  2.Së pari ja fillojm kështu My Computer >> Local Disc :C >>
  Windows >> System 32 >> Oobe >> Images >> Title

   Ora është Thu Jan 17, 2019 1:18 am