Regjistrohu Very Happy
Me Respekt "Bashkim": Qipii92: iliri

  qysh me ja hek shigjeten e vogel Shortcut-ave

  Share
  avatar
  qipii92
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 391
  Join date : 09/06/2009
  vjeqar/e : 26
  Lokacioni : G-ilan

  qysh me ja hek shigjeten e vogel Shortcut-ave

  Mesazh nga qipii92 prej Wed Jun 10, 2009 11:02 pm

  Shkojm
  Start RUN tani skruajm regedit
  ne regedit shko
  HKEY_CLASSES_ROOT
  pasi ta hap kete e lyp fajllin me emer
  lnkfile
  e hap ket fajll edhe ne anen e djatht shkon e fshin
  fajllin me emer "IsSHortcut"
  pastaj e lyp fajllin me emer piffile ne te njejten direktori
  shko edhe aty e fshin fajllin me emer "IsSHortcut"
  dhe pas ristartimit te PC-s do te hiqen shigjetat e vogla SHORCUT qe gjinden
  ne Desktop permbi programe..

   Ora është Wed Dec 19, 2018 2:04 pm