Regjistrohu Very Happy
Me Respekt "Bashkim": Qipii92: iliri

  Beni kompjuterin tuaj te flas (pa program)

  Share
  avatar
  qipii92
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 391
  Join date : 09/06/2009
  vjeqar/e : 26
  Lokacioni : G-ilan

  Beni kompjuterin tuaj te flas (pa program)

  Mesazh nga qipii92 prej Fri Jun 12, 2009 9:11 am

  Beni kompjuterin tuaj te flas (pa program)

  --------------------------------------------------------------------------------

  Beni kompjuterin tuaj te flas:
  Hapni notepadin
  Kopjoni kete tekst dhe vendoseni ne dokumentin e notepadit:

  Cito:
  Dim msg, sapi
  msg=InputBox("Shkruaje tekstin këtu","Talk it")
  Set sapi=CreateObject("sapi.spvoice")
  sapi.Speak msg

  Ruajeni dokumentin me prapashtesen .vbs
  Pastaj hapeni dokumentin e ruajtur, ne hapsiren e treguar shkruajeni tekstin e deshiruar, dhe klikoni talk it.

   Ora është Wed Dec 19, 2018 2:05 pm