Regjistrohu Very Happy
Me Respekt "Bashkim": Qipii92: iliri

  Shpejto HDD ???

  Share
  avatar
  qipii92
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 391
  Join date : 09/06/2009
  vjeqar/e : 26
  Lokacioni : G-ilan

  Shpejto HDD ???

  Mesazh nga qipii92 prej Fri Jun 12, 2009 9:26 am

  Si me shpejtu hard diskin (Punon 100%)
  Fillojm pra :

  Hyn run --->Pastaj --> sysedit.exe pastaj e shihni dritaren me emer(c:/windows/system.ini)

  aty e shihni shifren [386enh]
  nder kit shifer e krijoni ni rresht ri edhe e shkruni kto ( Irq14=4096 )

  klikoni tona aty nalt File -> Save dilni krejt

  Ju duhet tani vetem ta boni Restart Pc-n dhe te shiheni se a punon me shpejt pc- e juaja

   Ora është Thu Jan 17, 2019 1:04 am