Regjistrohu Very Happy
Me Respekt "Bashkim": Qipii92: iliri

  A dini ta riemeroni Recycle Bin???

  Share
  avatar
  qipii92
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 391
  Join date : 09/06/2009
  vjeqar/e : 26
  Lokacioni : G-ilan

  A dini ta riemeroni Recycle Bin???

  Mesazh nga qipii92 prej Fri Jun 12, 2009 9:27 am

  A keni ditur te riemroni Recycle Bin nese nuk keni ditur tani keni per ta mesuar >>>>
  Ok ketu do tju tregoj si me bo rename Recycle Bin :

  Spari shkojm hapum Notepadin dhe postojm kete kode : Cito: Windows Registry Editor Version 5.00
  [HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}\ShellFolder]
  "Attributes"=hex:50,01,00,20
  "CallForAttributes"=dword:00000000

  Tani e ruajm tekstin si .reg dmth psh "by mR.toRn4do.reg" dhe ruajeni dikund ku te deshironi. Klikoni mbi file-n e krijuar dhe ju pyet se a doni ta importoni ne Regjister (Registry) ... ju klikon Yes.

  Dhe ne fund ju mund ta vereni se do te keni mundsi ta beni Rename Recycle bin sikur filet e tjera - ose mundeni te selektoni ikonen e Recycle Bin dhe shtypni F2 dhe mundeni me ja ndrru emrin Si ta shukmi pc me an te nje ikoneSe pari ti e klikon ne DESKTOP me tastin e djatht te mausit dhe Shortcut pastaj ne hapsire ju e shennoni kete Cito: %windir%\System32\Shutdown.exe -s -t 0

  Dhe pastaj do te formohet ne desktop ikoni me te cilin shuket PC-ja

   Ora është Thu Jan 17, 2019 12:59 am