Regjistrohu Very Happy
Me Respekt "Bashkim": Qipii92: iliri

  Pronari naiv i kartëmonedhave të falsifikuara

  Share
  avatar
  bashkimi92
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 578
  Join date : 08/06/2009
  vjeqar/e : 26

  Pronari naiv i kartëmonedhave të falsifikuara

  Mesazh nga bashkimi92 prej Fri Jun 12, 2009 6:52 pm

  Argjentinasi i cili ka tentuar të përdorë dy kartëmonedha të falsifikuara, është liruar nga gjykata e cila e ka shpallur atë si naiv.

  Gjykata federale në Buenos Aires ka njoftuar se kartëmonedhat nën posedim të Marco Riblesit kanë qenë të falsifikuara “keq dhe pa shije”, kanë qenë aq dobët të shtypura në letër aq jokualitative, sa që nuk do të mund të mashtronin askënd.

  65-vjeçari Ribles kishte tentuar të blej me kartëmonedha të falsifikuara prej 100 pezo dhe 50 dollarëve amerikanë.


  _________________
  .::www.bsh-design.net::.

   Ora është Wed Dec 19, 2018 10:24 am