Regjistrohu Very Happy
Me Respekt "Bashkim": Qipii92: iliri

  Gjarpinjtë pushtojnë stacionin policor, ushtria vjen në ndihmë

  Share
  avatar
  bashkimi92
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 578
  Join date : 08/06/2009
  vjeqar/e : 26

  Gjarpinjtë pushtojnë stacionin policor, ushtria vjen në ndihmë

  Mesazh nga bashkimi92 prej Fri Jun 12, 2009 6:58 pm


  Policia në Sierra Leone ka thirrur ushtrinë dhe zjarrfikësit në ndihmë për të tentuar të kthej nën kontroll stacionin policor në qytetin Gerihon të cilën e kishin pushtuar qindra gjarpinj.

  Edhe pse kishin tentuar t’i largojnë me zjarr e tym, kobrat nuk kanë dashur të tërhiqen.

  “Oficerët e policisë janë nën frikë, në ndërtesë janë gjarpinjtë dhe kurrë nuk dinë prej nga mund të dalin”, ka thënë zëdhënësi i stacionit policor.

  Ushtarët dhe zjarrfikësit kanë ardhur nga kryeqyteti i vendit Freetown në mënyrë që me sasi të mëdha të ujit të mund të largojnë 400 gjarpinj sa besohet të janë në stacionin policor.

   Ora është Fri Aug 17, 2018 10:27 pm