Regjistrohu Very Happy
Me Respekt "Bashkim": Qipii92: iliri

  Dashuri pafund: Qeni dhe ujku të pandashëm

  Share
  avatar
  bashkimi92
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 578
  Join date : 08/06/2009
  vjeqar/e : 26

  Dashuri pafund: Qeni dhe ujku të pandashëm

  Mesazh nga bashkimi92 prej Fri Jun 12, 2009 7:00 pm

  Se miqësia nuk ka, respektivisht nuk do të duhej të ketë, asnjë lloj kufijsh dëshmon edhe ky “çift” i pazakontë. Ujku dymuajsh dhe qeni trevjeçar i racës rotuajler janë bërë miqtë më të mirë prej ditës së parë kur i kanë bërë bashkë rastësisht.

  Në fakt, si një këlysh njëjavësh ujku ka mbetur pa të ëmën e tij. Në atë moment zgjidhja e vetme logjike është imponuar vetvetiu. Ujku i vogël ishte sjellë që të miqësohet me rotuajlerin dhe të rritet në momentet më kritike më dikë që është më i ngjashmi me llojin e tij. Që prej atëherë, çifti i pazakontë është i pandashëm.

  Kanë kaluar dy muaj qëkur i kanë bërë bashkë, e tash ata nuk bëjnë asgjë para njëri-tjetrin. Nuk ka rëndësi nëse bëhet fjalë për ushqimin, lojën apo gjumin e pasdites, ujku i vogël dhe rotuajleri këtë e bëjnë bashkërisht.  _________________
  .::www.bsh-design.net::.

   Ora është Wed Dec 19, 2018 10:10 am