Regjistrohu Very Happy
Me Respekt "Bashkim": Qipii92: iliri

  Gruaja ngjallet në morg

  Share
  avatar
  bashkimi92
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 578
  Join date : 08/06/2009
  vjeqar/e : 26

  Gruaja ngjallet në morg

  Mesazh nga bashkimi92 prej Mon Jun 15, 2009 3:15 pm

  Një polake 84-vjeçare gabimisht është shpallur e vdekur, derisa gabimi është vërejtur kur qesja në të cilën gjendej trupi i saj në morg ka filluar të lëviz, ka njoftuar policia e vendit.

  Gruaja nga fshati Jablanovo në Poloninë qendrore është alivanosur dhe burri i saj ka thirrur ndihmën e parë.

  Mjeku i ndihmës së parë me të arritur e ka shpallur gruan e vdekur, ka thënë zëdhënësi i policisë lokale Januari Majevski.

  "Kompania për organizimin e funeraleve e ka dërguar trupin e saj në morg. Disa orë më pas një prej punëtorëve të morgut e ka vërejtur se qesja po lëvizte çuditshëm. Ai e ka thirrur mjekun i cili ka konstatuar se gruas i janë kthyer funksionet vitale", ka thënë Majevski.

  Gruaja është transferuar në spitalin e qytetit të afërm Zvolen dhe është vendosur në njësitin e përkujdesjes intensive.

  Policia në ndërkohë ka hapur hulumtimin në lidhje me rastin.


  _________________
  .::www.bsh-design.net::.

   Ora është Wed Dec 19, 2018 10:09 am