Regjistrohu Very Happy
Me Respekt "Bashkim": Qipii92: iliri

  Atelie artistike në taksi

  Share
  avatar
  bashkimi92
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 578
  Join date : 08/06/2009
  vjeqar/e : 26

  Atelie artistike në taksi

  Mesazh nga bashkimi92 prej Tue Jun 16, 2009 3:13 pm

  Një taksist njujorkez i ka shndërruar ulëset e pasme të automjetit të tij në një atelie artistike. Secilit myshteri që hyn në taksinë e tij, Fabio Peralta i ofron lapsin dhe një fletë letre dhe i lut të vizatojnë diçka.

  Peralta, me prejardhje nga Republika Dominikane, ka grumbulluar 7.000 vizatime e në mesin e tyre ka pamje të kanarinave, maleve, presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës Barack Obama e qe besa ka edhe prej atyre me përmbajtje pornografike.

  Pasi që të ketë grumbulluar numër të mjaftueshëm të vizatimeve, taksisti i ndan në kapituj të cilat më pas ua dhuron myshterinjve të cilët dëshirojnë të marrin pjesë në projektin e tij të dytë – video skeçin prej 30 sekondash.


  _________________
  .::www.bsh-design.net::.

   Ora është Wed Dec 19, 2018 10:11 am