Regjistrohu Very Happy
Me Respekt "Bashkim": Qipii92: iliri

  Burri i dhunshëm duhet të kërkoj falje publike

  Share
  avatar
  bashkimi92
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 578
  Join date : 08/06/2009
  vjeqar/e : 26

  Burri i dhunshëm duhet të kërkoj falje publike

  Mesazh nga bashkimi92 prej Tue Jun 16, 2009 3:15 pm

  Një gjykatëse në Turqi e ka dënuar një burrë të dhunshëm që personalisht të ndajë 1.000 fletushka me kërkim-falje publike drejtuar gruas së tij, shkruajnë mediat turke.

  Mustafa Kadinci nga qyteza Aras, në veri të vendit, i cili disa herë e ka rrahur gruan e tij, prandaj gjykatësja e re Aslihan Limon e ka dënuar që të shpërndajë fletushka me tekstin: "E lus gruan time të më fal për shkak se e kam rrahur, si dhe u kërkoj tërë banorëve të Aracit".

  Pasi që gjykatësit në Turqi shpesh më tolerant ndaj dhunës në familje, gjykatësja i ka thënë gazetës turke Milliyet se "ka menduar që një dënim i tillë (shpërndarja e fletushkave) do të mund të ndalojë burrin nga përsëritja e dhunës".


  _________________
  .::www.bsh-design.net::.

   Ora është Wed Dec 19, 2018 10:11 am