Regjistrohu Very Happy
Me Respekt "Bashkim": Qipii92: iliri

  Hajnat vjedhin furgonin, me pronarin në të

  Share
  avatar
  bashkimi92
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 578
  Join date : 08/06/2009
  vjeqar/e : 26

  Hajnat vjedhin furgonin, me pronarin në të

  Mesazh nga bashkimi92 prej Wed Jun 24, 2009 1:46 am


  Hajnat e përgjumur përfunduan duarthatë pasi që kishin vjedhur
  një furgon në Suedi, derisa pronari po flinte në dhomën e rimorkueshme.
  Pushuesi
  i tmerruar Bjorn Feldbaek u zgjua nga gjumi për ta kuptuar se po
  transferohej së bashku me makinën e tij me rimorkio, pasi që hajnat
  kishin hyrë në furgonin e tij në qytetin suedez Skovde.

  Por i la duarthatë kur u ndaluan dhe hyn në dhomën e rimorkueshme duke
  bërtitur aq me zë sa që hajnat braktisën edhe automjetin e tyre dhe ia
  mbathën në këmbë.

  "U zgjova dhe pashë se rimorkio po rropaste rrugës. Nuk e kisha idenë
  se çfarë po ndodhte dhe isha i frikësuar deri në palcë”, ka thënë
  Feldbaek.

  "Më pas u ndal dhe dëgjova dikë se po hapte derën dhe kur i pashë
  hajnat fillova të bërtasë sa më jepi Zoti fuqi. Ata dukeshin po aq të
  frikësuar sa edhe unë vet dhe filluan të ikin me vrap. Më gjasë nuk
  ishte diçka që po e prisnin", ka shtuar ai.

  Policia tani ka nisur një hulumtim për hajnat.


  _________________
  .::www.bsh-design.net::.

   Ora është Thu Jan 17, 2019 1:02 am