Regjistrohu Very Happy
Me Respekt "Bashkim": Qipii92: iliri

  Loja e fëmijëve çon në këmbë tërë qytezën

  Share
  avatar
  bashkimi92
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 578
  Join date : 08/06/2009
  vjeqar/e : 26

  Loja e fëmijëve çon në këmbë tërë qytezën

  Mesazh nga bashkimi92 prej Thu Jun 25, 2009 1:43 am

  Dy gjashtëvjeçarë të cilët kanë gjetur kënaqësi duke ndërtuar
  një central miniatural bërthamor kanë shkaktuar alarm të vërtetë në
  qytezën gjermane Elde.
  Për të ndërtuar një reaktor të
  centralit bërthamor, fëmijët të hënën kanë marrë shtëpizën e një
  kompjuteri dhe “anash saj i kanë vendosur pllakatin me simbolin për
  radioaktivitet, të shtypur nga interneti", pohon policia në deklaratën
  e vet. Një kalimtar i rastit ka parë shtëpizën të cilën fëmijët e
  kishin lënë përkohësisht dhe ka lajmëruar policinë.

  Zjarrfikësit kanë mbyllur një pjesë të qytezës, derisa radio stacioni
  lokal u ka bërë apel qytetarëve të qëndrojnë në shtëpitë e tyre.
  Prindërit e gjashtëvjeçarëve e kanë kuptuar se fëmijët e tyre janë
  shkaku i alarmit dhe kanë njoftuar policinë.


  _________________
  .::www.bsh-design.net::.

   Ora është Thu Jan 17, 2019 12:59 am