Regjistrohu Very Happy
Me Respekt "Bashkim": Qipii92: iliri

  Çifti martesor merr 24 tosterë si dhurata dasme

  Share
  avatar
  bashkimi92
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 578
  Join date : 08/06/2009
  vjeqar/e : 26

  Çifti martesor merr 24 tosterë si dhurata dasme

  Mesazh nga bashkimi92 prej Sat Jul 04, 2009 6:15 pm

  Edhe pse tosteri ende gjendet në maje të listës sipas
  popullaritetit në mesin e dhuratave të dasmës, një çift britanik është
  mbetur i habitur kur në mesin e dhuratave të mbështjella ka numëruar as
  më pak e as më shumë se 24 tosterë.
  Claire e Stuart Linley i
  kishin udhëzuar 160 të ftuarit e dasmës se më së shumti do t’u hynin në
  punë dhurata në para për të mundur të udhëtojnë në muajin e mjaltit.
  Mirëpo, e kanë parë se diçka nuk ishte në rregull kur kanë parë shumë
  kutia të njëjta në formë e madhësi në mesin dhuratave.

  Claire ka mbetur gojëhapur kur e ka kuptuar se bëhet fjalë për 24
  tosterë të markës “Tesco”. Mirëpo në fund ka dalë të jetë një shaka e
  pakripë të cilët e kishin menduar paraprakisht.

  Çifti nga Howden Minster në Yorkshire, natyrisht, i ka kthyer 23 tosterë, por një kanë vendosur ta mbajnë për vete.

  “Kur kemi filluar të nesërmen në mëngjes të hapim dhuratat na është
  dukur e çuditshme pse aq shumë prej tyre kishin formën dhe madhësinë e
  njëjtë. Atëherë filluan të dalin tosterët njëri pas tjetrit dhe ka qenë
  shumë qesharake. Shumica prej tyre ishin të markës Tesco prandaj kur
  shkuam në dyqanin dhe i kthyem tërë atë, të punësuarit vdiqën së
  qeshuri”, ka thënë Stuart.


  _________________
  .::www.bsh-design.net::.

   Ora është Wed Dec 19, 2018 10:08 am