Regjistrohu Very Happy
Me Respekt "Bashkim": Qipii92: iliri

  Vogëlushi i sëmurë nga zemra, jeton falë viagrës

  Share
  avatar
  bashkimi92
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 578
  Join date : 08/06/2009
  vjeqar/e : 26

  Vogëlushi i sëmurë nga zemra, jeton falë viagrës

  Mesazh nga bashkimi92 prej Sat Jul 04, 2009 6:16 pm

  Vogëlushi, Alfie Oliver, që është vetëm një vjeç, ka lindur në
  korrikun e vitit që shkoi me një keqformim në zemër. Për këtë, ai ka
  nevojë të vazhdueshme për trajtime mjekësore, për të mbijetuar: ia
  detyron veçanërisht jetën e tij, një ilaçi shumë të veçantë. Derisa
  zemra e tij nuk vuan dhe qarkullimi nuk ka probleme, Alfie duhet të
  marrë gjashtë doza viagrash në ditë.
  Ngjarja e publikuar nga tabloidët britanikë, duket si e pamundur, por është krejt e vërtetë.

  Fëmija iu nënshtrua operacionit të parë kur ishte vetëm 16-ditësh: më
  pas, kur mbushi 4 muaj, mjekët thanë se do të mbijetonte maksimumi dhe
  disa javë. Falë dozave të përditshme të ilaçeve kundër impotencës,
  Alfie është ende gjallë dhe gëzon shëndet të mirë, transmeton Shekulli.

  Prindërit Tracey dhe Rob, e dinë që kjo nuk mund të zgjasë shumë: pas 2
  javësh do festojë datëlindjen e tij të parë, madje ka mësuar dhe të
  ecë.

  "Mund të ketë nevojë për një transplantim zemre dhe mushkërish", kanë thënë mjekët.

  "U shokuam kur mjekët na thanë që duhet të merrte viagra çdo ditë", ka
  thënë nëna, Tracey, nuk mendonim se pikërisht ajo do të ishte shpëtimi
  i tij. Kur ua tregonim njerëzve, ata qeshnin. Por është e vërtetë:
  viagra ka shpëtuar luftëtarin tim të vogël".


  _________________
  .::www.bsh-design.net::.

   Ora është Thu Jan 17, 2019 1:05 am