Regjistrohu Very Happy
Me Respekt "Bashkim": Qipii92: iliri

  Ukrainasit dëshirojnë të ndryshojnë emrin e fshatit në Jackson

  Share
  avatar
  bashkimi92
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 578
  Join date : 08/06/2009
  vjeqar/e : 26

  Ukrainasit dëshirojnë të ndryshojnë emrin e fshatit në Jackson

  Mesazh nga bashkimi92 prej Sat Jul 04, 2009 6:17 pm

  Banorët e fshatit Oktjebrskoje, vendit të tyre dëshirojnë të ia
  ndryshojnë emrin dhe ta emërojnë atë sipas mbretit të ndjerë të muzikës
  pop Michael Jackson.
  Deputeti në parlamentin rajonal Oleg
  Kislicin u ka deklaruar gazetarëve se i janë drejtuar fshatarët e
  Oktjebrskojes, nga jugperëndimi i Ukrainës, dhe i kanë rekomanduar që
  fshati të riemërohet në Jackson.

  “Në fshat ka shumë adhurues të Michael Jacksonit dhe dëshirojnë ta
  bëjnë të pavdekshëm”, ka thënë Kislicin, duke shtuar se nuk ka asgjë
  kundër një ndryshimi të tillë.

  “Dëshirojnë t’i ndërtojnë një shtëpi përkujtimi dhe të mbajnë pllakat e
  tij në të. Ky është një rajon shumë depresiv, të gjitha fabrikat janë
  mbyllur. Ata shpresojnë se do të sjellin pak lumturi dhe do të tërheqin
  turistët”, ka shtuar ai.


  _________________
  .::www.bsh-design.net::.

   Ora është Wed Dec 19, 2018 10:11 am