Regjistrohu Very Happy
Me Respekt "Bashkim": Qipii92: iliri

  Lajmëron qenin e vet në polici sepse ia ha paratë

  Share
  avatar
  bashkimi92
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 578
  Join date : 08/06/2009
  vjeqar/e : 26

  Lajmëron qenin e vet në polici sepse ia ha paratë

  Mesazh nga bashkimi92 prej Wed Jul 08, 2009 12:25 pm

  Keniasi 25-vjeçar Robert Njeru nga qyteti Nakuruje ka bindur
  policinë të arrestojnë qenin e tij pasi që ia kishte ngrënë paratë e
  qerasë.
  Ai e ka dërguar qenin në stacionin lokal të policisë sepse i kishte ngrënë paratë me vlerë rreth 25 euro.

  I kishte lënë paratë në krevat dhe kishte shkuar në punë. Me të kthyer
  në mbrëmje, në dysheme ka parë disa kartëmonedha të shqyera.

  Pronari ka tërhequr qenin zvarrë deri në polici dhe u ka dhënë rreth
  pesëdhjetë cent për ta mbyllur. Por, shefi i policisë, me të dëgjuar
  për arrestimin, ka larguar nga puna policin i cili ka pranuar ryshfet
  dhe ia ka kthyer qenin pronarit.

  Njeru ende nuk ia ka falur qenit. E ka vendosur në shitje për pak para, vetëm sa ta heq qafe.


  _________________
  .::www.bsh-design.net::.

   Ora është Thu Jan 17, 2019 1:00 am