Regjistrohu Very Happy
Me Respekt "Bashkim": Qipii92: iliri

  Bëhet me diplomë në moshën 84-vjeçare

  Share
  avatar
  bashkimi92
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 578
  Join date : 08/06/2009
  vjeqar/e : 26

  Bëhet me diplomë në moshën 84-vjeçare

  Mesazh nga bashkimi92 prej Fri Jul 10, 2009 3:06 pm

  Një 84-vjeçar nga shteti amerikan i Kolorados ka marrë diplomën
  për shkollën e mesme të cilën e kishte lënë në gjysmë para 65 vitesh
  për të luftuar në Luftën e Dytë Botërore.
  Takeshi Murata, djalë i imigrantëve japonezë, pas luftës është trajnuar për përkthyes në rast se do të vinte deri tek invazioni.

  Murata ka thënë se fliste shumë dobët japonisht, por se ishte dërguar
  në Tokio me përfundimin e luftës. Është martuar në Japoni, e në vitin
  1947, është kthyer në Kolorado ku ka pasur një fermë dhe ka rritur pesë
  fëmijë.

  Diplomën e ka marrë kur një prej profesorëve e ka dëgjuar tregimin e tij dhe ka gjetur librezat e vjetra shkollore të Muratas.


  _________________
  .::www.bsh-design.net::.

   Ora është Thu Jan 17, 2019 1:03 am