Regjistrohu Very Happy
Me Respekt "Bashkim": Qipii92: iliri

  Qeni raporton granatën nga Lufta e Dytë Botërore

  Share
  avatar
  bashkimi92
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 578
  Join date : 08/06/2009
  vjeqar/e : 26

  Qeni raporton granatën nga Lufta e Dytë Botërore

  Mesazh nga bashkimi92 prej Tue Jun 09, 2009 2:21 pm

  Një qen të cilin pronarja e tij të dielën e kishte nxjerrë për
  shëtitje në qytetin gjerman Dusseldorf, ia ka sjellë një granatë nga
  Lufta e Dytë Botërore të cilën ai e kishte gjetur, ka njoftuar policia.
  Derisa
  po kalonte nëpërmes një përroske uji në të cilën kishte hyrë qeni i
  saj, pronarja dyzetvjeçare e ka parë qenin e vet duke nuhatur një mjet
  të cilin menjëherë e ka dalluar se është granatë.

  E ka urdhëruar qenin që ta kthejë mjetin eksploziv ku e ka gjetur dhe e ka thirrur policinë.

  Policët e kishin rrethuar zonën në mënyrë që ekspertët të mund të
  aktivizojnë granatën. Ekspertët kanë pohuar se bëhej fjalë për granatë
  dore të prodhimit amerikan e cila ka qenë në gjendje të rregullt edhe
  pse e kishte kapluar korrozioni.

   Ora është Wed Dec 19, 2018 10:11 am