Regjistrohu Very Happy
Me Respekt "Bashkim": Qipii92: iliri

  Futbollistët prishin barin e stadiumit duke futur hajmali në të

  Share
  avatar
  bashkimi92
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 578
  Join date : 08/06/2009
  vjeqar/e : 26

  Futbollistët prishin barin e stadiumit duke futur hajmali në të

  Mesazh nga bashkimi92 prej Tue Jun 09, 2009 2:25 pm

  Bari artificial në një stadium futbolli në Swaziland është
  shkatërruar pasi që futbollistët nën të kanë gropuar hajmali, kanë
  njoftuar autoritetet e këtij shteti afrikan.
  Bari, i cili ka
  kushtuar 600.000 dollarë, është prerë për të groposur hajmalitë me
  emrin "muti" të cilat gjoja u ndihmojnë ekipeve të fitojnë në ndeshje.
  Dëmi më i madh është shkaktuar rreth golave dhe në mes të terrenit.

  Qeveria e Swazilandit është duke shqyrtuar që ekipeve të dyshuara t’ua
  ndalojë qasjen në stadiumin kombëtar Somholo, të qytetit Lobamba.

   Ora është Wed Dec 19, 2018 10:12 am