Regjistrohu Very Happy
Me Respekt "Bashkim": Qipii92: iliri

  Softuer i obligueshëm për faqet pornografike në Kinë

  Share
  avatar
  bashkimi92
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 578
  Join date : 08/06/2009
  vjeqar/e : 26

  Softuer i obligueshëm për faqet pornografike në Kinë

  Mesazh nga bashkimi92 prej Tue Jun 09, 2009 2:26 pm


  Kina ka njoftuar se dëshiron që të gjithë kompjuterët personalë
  të blerë në këtë shtet të kanë softuerë të cilët bllokojnë qasjen në
  faqet pornografike të internetit, ka theksuar të hënën prodhuesi
  kryesor kinez i programeve kompjuterike.
  "Sipas hulumtimeve
  tona, shumë të rinj e të reja shpesh vizitojnë faqet pornografike të
  internetit dhe në mes vete shkëmbejnë adresat e tyre", ka thënë
  drejtori gjeneral i korporatës “Jinhui Computer System Engineering
  Co.”, Zhang Chenmin.

  Sipas tij, ky softuer mund të përdoret edhe për bllokimin e faqeve
  tjera, respektivisht prindërit do të mund të krijojnë listën e tyre e
  cila do të mund t’i shtohej bazës fillestare të faqeve të ndaluara.

   Ora është Wed Dec 19, 2018 10:50 am