Regjistrohu Very Happy
Me Respekt "Bashkim": Qipii92: iliri

  Pikturon Putinin e han dajak më pas

  Share
  avatar
  bashkimi92
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 578
  Join date : 08/06/2009
  vjeqar/e : 26

  Pikturon Putinin e han dajak më pas

  Mesazh nga bashkimi92 prej Thu Jun 25, 2009 1:42 am


  Piktori rus Alexander Shednov e ka pikturuar kryeministrin si
  grua me flokë të gjata të valëzuara, e më pas e ka kapur shërbimi
  sekret dhe për shtatë orë rresht me dajak i ka dhënë kritika punimit të
  tij.
  Shednov, i njohur edhe Shurik, ka thënë se piktura në
  të cilën Vladimir Putin shfaqet në një fustan të zi të ngushtë me
  prerje të thellë, flokë të gjata të valëzuara dhe vathë në formë rrethi
  është forma e tij e protestës nga kryeministrit, i cili mban qëndrimin
  e një burri të fortë.

  Në këndin e lartë të majtë të pikturës, Shednov ka vendosur si
  deklaratë të Putinit: "E, po nuk e di, mandati i tretë presidencial?
  Megjithatë kjo është pak e tepërt, por, në anën tjetër, e treta e
  vërteta", derisa pikturën ka pasur për qëllim ta ekspozojë në ndërtesën
  e kuvendit komunal në qytetin e tij të lindjes Voronezh në ditën e
  festimit të pavarësisë ruse.

  Prej krejt kësaj i ka shkuar për dore që në vizitë “të thërrasë”
  pjesëtarët e Shërbimit Federal për Siguri, trashëguesit e KGB-së
  famëkeqe, të cilët e kanë marrë në pyetje për shtatë orë rresht duke i
  dhënë kritika edhe dajak në të njëjtën kohë.

  Piktori i pafat tani e kërcënon padia për sjellje të pahijshme.

  Kritikët e regjimit rus për shkak të këtij rasti tërheqin vërejtjen se
  bëhet fjalë edhe për një dëshmi se në Rusi nuk ka liri të shprehjes.


  _________________
  .::www.bsh-design.net::.

   Ora është Wed Dec 19, 2018 10:08 am