Regjistrohu Very Happy
Me Respekt "Bashkim": Qipii92: iliri

  Martojnë bretkosat për të thirrur shirat monsune

  Share
  avatar
  bashkimi92
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 578
  Join date : 08/06/2009
  vjeqar/e : 26

  Martojnë bretkosat për të thirrur shirat monsune

  Mesazh nga bashkimi92 prej Fri Jun 26, 2009 12:12 pm

  Dy bretkosa janë martuar në perëndim të Indisë në ceremoninë
  tradicionale me të cilën thirret sezoni i shirave monsune të cilat këtë
  vit janë vonuar, shkruajnë mediat botërore.
  Dhjetëra banorë
  të qytetit Nagputa kanë marrë pjesë fundjavën e fundit në bashkimin e
  bretkosave Raja e Rani, shkruan gazeta “Times of India”. Nëse mund t’i
  besohet traditës, martesa e bretkosave në pajtim me traditave e
  zakoneve lokale i gëzon zotërat e shiut. Në kuadër të kësaj, disa
  martesa janë bërë në mes bretkosave këtë muaj në Indi si dhe në
  Bangladeshin fqinj.

  Në fund të verës së nxehtë, India, dy të tretat e së cilës jetojnë në
  mjedise rurale, me padurim pret shirat monsune të cilat këtë vit janë
  vonuar për disa ditë, sipas shërbimit meteorologjik lokal.


  _________________
  .::www.bsh-design.net::.

   Ora është Wed Dec 19, 2018 10:26 am