Regjistrohu Very Happy
Me Respekt "Bashkim": Qipii92: iliri

  A mund ta punësoj një Dëshmitar?

  Share
  avatar
  bashkimi92
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 578
  Join date : 08/06/2009
  vjeqar/e : 26

  A mund ta punësoj një Dëshmitar?

  Mesazh nga bashkimi92 prej Sat Jul 04, 2009 6:02 pm

  Pronarët e dyqaneve në Poloni i kanë inatosur punëkërkuesit
  duke ngulur këmbë se ata do të punësojnë vetëm Dëshmitarët e Jehovait.
  Shefat
  e dyqaneve të rrobave “Occasion” në qytetin Lodz thonë se ata kanë më
  pak vjedhin gjësende dhe para, gjithmonë dalin në punë me kohë dhe
  punojnë shumë.

  "Janë të ndershëm, të besueshëm dhe punëtorë të mëdhenj", ka thënë një zëdhënës i zinxhirit të dyqaneve.

  Por dyqanet, partnere të kompanisë Tesco, është kritikuar nga ekspertët e punësimit.

  "Ky është diskriminim”, ka thënë Izabela Pilzys nga agjencia për punësim HR Partners.


  _________________
  .::www.bsh-design.net::.

   Ora është Wed Dec 19, 2018 10:06 am