Regjistrohu Very Happy
Me Respekt "Bashkim": Qipii92: iliri

  Rritet shitja e netbookëve

  Share
  avatar
  qipii92
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 391
  Join date : 09/06/2009
  vjeqar/e : 26
  Lokacioni : G-ilan

  Rritet shitja e netbookëve

  Mesazh nga qipii92 prej Sat Jul 18, 2009 3:37 pm


  Përkundër krizës dhe kritikave, pritet që netbookët edhe më tutje do të shiten më mirë se secila kategori tjetër e kompjuterëve.

  Edhe pse më herët ishte paralajmëruar se shitja e netbookëve po stagnon, rezultatet e kompania analitike DisplaySearch edhë më tutje paralajmërojnë shitje të mirë të këtyre laptopëve të vegjël. Në fakt, kompania pret që ky vit do të përfundojë me gjithsej 33 milionë njësi të shitura. Për më shumë, nga shitja e laptopëve çdo i pesti do të duhej të jetë netbook.

  Ajo që i bën netbookët tërheqës në radhë të parë është çmimi i lirë dhe dimensionet e vogla, mirëpo vlen të theksohet se për shkak të pritjeve të mëdha përdoruesit shpesh janë të pakënaqur me performansat dhe mundësitë e përgjithshme të netbookëve.


  _________________

   Ora është Wed Dec 19, 2018 2:03 pm