Regjistrohu Very Happy
Me Respekt "Bashkim": Qipii92: iliri

  Si Ta Perdorim Kaspersky pa licens

  Share
  avatar
  bashkimi92
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 578
  Join date : 08/06/2009
  vjeqar/e : 26

  Si Ta Perdorim Kaspersky pa licens

  Mesazh nga bashkimi92 prej Tue Jun 09, 2009 10:20 pm

  Sta perdorim Kasperskyn pa licenc


  1. SHkoim Start > Run > shkrune Regedit edhe Enter

  2. SHkoni HKEY_LOCAL_MACHINE > SOFTWARE > KasperskyLab > AVP6 > Data

  3. Clickoni me tasten e atht ( right-click ) permi Data edhe zgjedhne Permissions

  4. Zgjedhne Advanced dhe ju hapet nje dritare

  5. Tek dritarja Advanced Security Settings e shehni nje rresht qe shkrun ( Inherit from parent ... )

  hjekne tickun aty !

  6. Pasi ta hjekni Tickun aty , ju shfaqet nje mesazh , aty zgjedhne Remove

  7. Pastaj ne Advanced Security Settings zgjedhne Apply

  8. Pasi te clickoni Apply ju shfaqet nje mesazh tjeter , aty zgjedhne Yes

  9. Pas ksaj , clickoni OK tek Advanced Security Settings

  10. Pas Advanced Security Settings , clickoni OK tek Permissions ( qe kemi hy me tasten e atht )

  11. Pas ksaj bonjani Exit Kaspersky edhe Hapeni apet

  12. E Shehni Qe Icona e Kaspersky Nuk Eshte e Kuqe , por eshte e Hint ( qe dmth. qe programi eshte

  i de-aktivizun )

  13. Por nese e hapni programin e shehni qe krejt senet jon tu funksionu n`rregull 100%

  > Qa Ndodh Me Programin Pas Ktynve Hapave !?

  - Duni me ja ba ju Update , se automatic nuk i bon ma vet

  - Windwos Security ju thot se Firewall edhe antivirusi nuk jon aktive ... sepse e keni bo

  te padukshem KasperSky.

   Ora është Thu Jan 17, 2019 1:03 am