Regjistrohu Very Happy
Me Respekt "Bashkim": Qipii92: iliri

Join the forum, it's quick and easy

Regjistrohu Very Happy
Me Respekt "Bashkim": Qipii92: iliri

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

  Beni kompjuterin tuaj te flas (pa program)

  qipii92
  qipii92
  Webmaster
  Webmaster


  Numri i postimeve : 391
  Join date : 09/06/2009
  vjeqar/e : 31
  Lokacioni : G-ilan

  Beni kompjuterin tuaj te flas (pa program) Empty Beni kompjuterin tuaj te flas (pa program)

  Mesazh nga qipii92 Fri Jun 12, 2009 9:11 am

  Beni kompjuterin tuaj te flas (pa program)

  --------------------------------------------------------------------------------

  Beni kompjuterin tuaj te flas:
  Hapni notepadin
  Kopjoni kete tekst dhe vendoseni ne dokumentin e notepadit:

  Cito:
  Dim msg, sapi
  msg=InputBox("Shkruaje tekstin këtu","Talk it")
  Set sapi=CreateObject("sapi.spvoice")
  sapi.Speak msg

  Ruajeni dokumentin me prapashtesen .vbs
  Pastaj hapeni dokumentin e ruajtur, ne hapsiren e treguar shkruajeni tekstin e deshiruar, dhe klikoni talk it.

   Ora është Mon Dec 11, 2023 1:35 pm