Regjistrohu Very Happy
Me Respekt "Bashkim": Qipii92: iliri

Join the forum, it's quick and easy

Regjistrohu Very Happy
Me Respekt "Bashkim": Qipii92: iliri

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

  Pikturon Putinin e han dajak më pas

  bashkimi92
  bashkimi92
  Webmaster
  Webmaster


  Numri i postimeve : 578
  Join date : 08/06/2009
  vjeqar/e : 31

  Pikturon Putinin e han dajak më pas Empty Pikturon Putinin e han dajak më pas

  Mesazh nga bashkimi92 Thu Jun 25, 2009 1:42 am

  Pikturon Putinin e han dajak më pas F.0624101010845_m
  Piktori rus Alexander Shednov e ka pikturuar kryeministrin si
  grua me flokë të gjata të valëzuara, e më pas e ka kapur shërbimi
  sekret dhe për shtatë orë rresht me dajak i ka dhënë kritika punimit të
  tij.
  Shednov, i njohur edhe Shurik, ka thënë se piktura në
  të cilën Vladimir Putin shfaqet në një fustan të zi të ngushtë me
  prerje të thellë, flokë të gjata të valëzuara dhe vathë në formë rrethi
  është forma e tij e protestës nga kryeministrit, i cili mban qëndrimin
  e një burri të fortë.

  Në këndin e lartë të majtë të pikturës, Shednov ka vendosur si
  deklaratë të Putinit: "E, po nuk e di, mandati i tretë presidencial?
  Megjithatë kjo është pak e tepërt, por, në anën tjetër, e treta e
  vërteta", derisa pikturën ka pasur për qëllim ta ekspozojë në ndërtesën
  e kuvendit komunal në qytetin e tij të lindjes Voronezh në ditën e
  festimit të pavarësisë ruse.

  Prej krejt kësaj i ka shkuar për dore që në vizitë “të thërrasë”
  pjesëtarët e Shërbimit Federal për Siguri, trashëguesit e KGB-së
  famëkeqe, të cilët e kanë marrë në pyetje për shtatë orë rresht duke i
  dhënë kritika edhe dajak në të njëjtën kohë.

  Piktori i pafat tani e kërcënon padia për sjellje të pahijshme.

  Kritikët e regjimit rus për shkak të këtij rasti tërheqin vërejtjen se
  bëhet fjalë edhe për një dëshmi se në Rusi nuk ka liri të shprehjes.

   Ora është Mon Dec 04, 2023 1:32 am