Regjistrohu Very Happy
Me Respekt "Bashkim": Qipii92: iliri

Join the forum, it's quick and easy

Regjistrohu Very Happy
Me Respekt "Bashkim": Qipii92: iliri

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

  Loja e fëmijëve çon në këmbë tërë qytezën

  bashkimi92
  bashkimi92
  Webmaster
  Webmaster


  Numri i postimeve : 578
  Join date : 08/06/2009
  vjeqar/e : 31

  Loja e fëmijëve çon në këmbë tërë qytezën Empty Loja e fëmijëve çon në këmbë tërë qytezën

  Mesazh nga bashkimi92 Thu Jun 25, 2009 1:43 am

  Loja e fëmijëve çon në këmbë tërë qytezën F.0624094125485_mDy gjashtëvjeçarë të cilët kanë gjetur kënaqësi duke ndërtuar
  një central miniatural bërthamor kanë shkaktuar alarm të vërtetë në
  qytezën gjermane Elde.
  Për të ndërtuar një reaktor të
  centralit bërthamor, fëmijët të hënën kanë marrë shtëpizën e një
  kompjuteri dhe “anash saj i kanë vendosur pllakatin me simbolin për
  radioaktivitet, të shtypur nga interneti", pohon policia në deklaratën
  e vet. Një kalimtar i rastit ka parë shtëpizën të cilën fëmijët e
  kishin lënë përkohësisht dhe ka lajmëruar policinë.

  Zjarrfikësit kanë mbyllur një pjesë të qytezës, derisa radio stacioni
  lokal u ka bërë apel qytetarëve të qëndrojnë në shtëpitë e tyre.
  Prindërit e gjashtëvjeçarëve e kanë kuptuar se fëmijët e tyre janë
  shkaku i alarmit dhe kanë njoftuar policinë.

   Ora është Wed Nov 29, 2023 12:28 am