Regjistrohu Very Happy
Me Respekt "Bashkim": Qipii92: iliri

Join the forum, it's quick and easy

Regjistrohu Very Happy
Me Respekt "Bashkim": Qipii92: iliri

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

  Martojnë bretkosat për të thirrur shirat monsune

  bashkimi92
  bashkimi92
  Webmaster
  Webmaster


  Numri i postimeve : 578
  Join date : 08/06/2009
  vjeqar/e : 31

  Martojnë bretkosat për të thirrur shirat monsune Empty Martojnë bretkosat për të thirrur shirat monsune

  Mesazh nga bashkimi92 Fri Jun 26, 2009 12:12 pm

  Martojnë bretkosat për të thirrur shirat monsune F.0625135113760_mDy bretkosa janë martuar në perëndim të Indisë në ceremoninë
  tradicionale me të cilën thirret sezoni i shirave monsune të cilat këtë
  vit janë vonuar, shkruajnë mediat botërore.
  Dhjetëra banorë
  të qytetit Nagputa kanë marrë pjesë fundjavën e fundit në bashkimin e
  bretkosave Raja e Rani, shkruan gazeta “Times of India”. Nëse mund t’i
  besohet traditës, martesa e bretkosave në pajtim me traditave e
  zakoneve lokale i gëzon zotërat e shiut. Në kuadër të kësaj, disa
  martesa janë bërë në mes bretkosave këtë muaj në Indi si dhe në
  Bangladeshin fqinj.

  Në fund të verës së nxehtë, India, dy të tretat e së cilës jetojnë në
  mjedise rurale, me padurim pret shirat monsune të cilat këtë vit janë
  vonuar për disa ditë, sipas shërbimit meteorologjik lokal.

   Ora është Mon Dec 04, 2023 1:53 am