Regjistrohu Very Happy
Me Respekt "Bashkim": Qipii92: iliri

Join the forum, it's quick and easy

Regjistrohu Very Happy
Me Respekt "Bashkim": Qipii92: iliri

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

  Mjekët suedezë sterilizojnë pacientin e gabuar

  bashkimi92
  bashkimi92
  Webmaster
  Webmaster


  Numri i postimeve : 578
  Join date : 08/06/2009
  vjeqar/e : 31

  Mjekët suedezë sterilizojnë pacientin e gabuar Empty Mjekët suedezë sterilizojnë pacientin e gabuar

  Mesazh nga bashkimi92 Sat Jul 04, 2009 6:06 pm

  Mjekët suedezë sterilizojnë pacientin e gabuar F.0701111102626_mNjë klinikë nga qyteti Västerås në Suedinë qendrore është paditur për sterilizimin e pacientit të gabuar. Sipas
  të dhënave nga padia e ngritur në Bordin kombëtar për shëndetësi dhe
  mirëqenie, pacientit i cili më 22 qershor ka ardhur për të bërë
  biopsinë e prostatës gabimisht i është vazektomia. Ndryshe, sterilizimi
  tek meshkujt apo vazektomia është një intervenim që i mbyll tubat
  mashkullore që bartin spermatozoidet në organin gjenital mashkullor.

  Në fakt, mjekët kanë “harruar” të vërtetojnë identitetin e pacientit
  dhe kanë kryer vazektominë e cila ka qenë e caktuar të kryhet në
  pacientin i cili dashur të operohet më 23 qershor.

  Ende nuk dihet se çfarë sanksionesh do të pasojnë për klinikën dhe mjekët të cilët e kanë kryer operacionin.

   Ora është Wed Nov 29, 2023 1:36 am