Regjistrohu Very Happy
Me Respekt "Bashkim": Qipii92: iliri

Join the forum, it's quick and easy

Regjistrohu Very Happy
Me Respekt "Bashkim": Qipii92: iliri

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

  Ndeshet me plakun hundëlesh

  bashkimi92
  bashkimi92
  Webmaster
  Webmaster


  Numri i postimeve : 578
  Join date : 08/06/2009
  vjeqar/e : 31

  Ndeshet me plakun hundëlesh Empty Ndeshet me plakun hundëlesh

  Mesazh nga bashkimi92 Sat Jul 04, 2009 6:08 pm

  Ndeshet me plakun hundëlesh F.0701134651680_mKur 23-vjeçari Gregory McCallum ka hyrë me dhunë në shtëpinë e
  fqinjit, 72-vjeçarit Frank Corti, me qëllim që me thikë ta zgjidh
  zënkën afatgjate të cilën ata dy e kishin në mes veti, nuk e kanë
  befasuar pak dy kroshe të cilat ia ka dhënë fytyrës plaku.
  Corti,
  në fakt, ish kampioni junior i boksit, duket se nuk ende nuk i ka
  harruat lëvizjet e vjetra prandaj i riu McCallum pas ndeshjes me
  pensionistin e fuqishëm është dukur “sikur ta kishte shkel kerri”.

  Plaku ishte në shtëpi me gruan e tij kur e ka sulmuar McCallum. Corti i
  ka shpëtuar lëvizjes me thikë dhe me ka reaguar shpejt me dy kroshe të
  cilat sulmuesit të ri i kanë shkaktuar lëndime të rënda në buzë e sy.
  Skena e ngjarjes është dukur si “vend i vrasjes” është thënë në gjykim.

  I tërë incidenti ka ndodhur në gusht të vitit të kaluar, e arsyeja, siç
  ndodh shpesh, ka qenë zënka për një kohë të gjatë rreth zhurmës.
  McCallum ka pasur qejf të bëj ndeja me miqtë e tij, derisa fqinjëve të
  tij nga qyteza Botely afër Oxfordit kjo gjë nuk u ka pëlqyer.
  Ndeshet me plakun hundëlesh Mccallum_dailymail
  Me një rast, respektivisht më 18 gusht 2008, Corti kishte lajmëruar
  policinë të cilët e kishin ndalur ndejën. McCallum e kishte sulmuar të
  nesërmen në mëngjes.

  McCallum ka qenë “i dehur xurxull”, është arsyetuar avokati i tij, dhe
  sipas tij ai kishte marrë thikën në kërkim të parave dhe stolive.

  Edhe pse i riu është arsyetuar duke thënë se nuk i kujtohet tërë
  incidenti, ai është gjykuar me katër vjet e gjysmë burg, derisa
  gjykatësi e ka porositur se “çfarë e ka lyp, e ka gjet".

   Ora është Mon Dec 11, 2023 2:45 pm