Regjistrohu Very Happy
Me Respekt "Bashkim": Qipii92: iliri

Join the forum, it's quick and easy

Regjistrohu Very Happy
Me Respekt "Bashkim": Qipii92: iliri

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

  Ukrainasit dëshirojnë të ndryshojnë emrin e fshatit në Jackson

  bashkimi92
  bashkimi92
  Webmaster
  Webmaster


  Numri i postimeve : 578
  Join date : 08/06/2009
  vjeqar/e : 31

  Ukrainasit dëshirojnë të ndryshojnë emrin e fshatit në Jackson Empty Ukrainasit dëshirojnë të ndryshojnë emrin e fshatit në Jackson

  Mesazh nga bashkimi92 Sat Jul 04, 2009 6:17 pm

  Ukrainasit dëshirojnë të ndryshojnë emrin e fshatit në Jackson F.0703132828581_mBanorët e fshatit Oktjebrskoje, vendit të tyre dëshirojnë të ia
  ndryshojnë emrin dhe ta emërojnë atë sipas mbretit të ndjerë të muzikës
  pop Michael Jackson.
  Deputeti në parlamentin rajonal Oleg
  Kislicin u ka deklaruar gazetarëve se i janë drejtuar fshatarët e
  Oktjebrskojes, nga jugperëndimi i Ukrainës, dhe i kanë rekomanduar që
  fshati të riemërohet në Jackson.

  “Në fshat ka shumë adhurues të Michael Jacksonit dhe dëshirojnë ta
  bëjnë të pavdekshëm”, ka thënë Kislicin, duke shtuar se nuk ka asgjë
  kundër një ndryshimi të tillë.

  “Dëshirojnë t’i ndërtojnë një shtëpi përkujtimi dhe të mbajnë pllakat e
  tij në të. Ky është një rajon shumë depresiv, të gjitha fabrikat janë
  mbyllur. Ata shpresojnë se do të sjellin pak lumturi dhe do të tërheqin
  turistët”, ka shtuar ai.

   Ora është Mon Dec 11, 2023 2:17 pm