Regjistrohu Very Happy
Me Respekt "Bashkim": Qipii92: iliri

  Me Ndrru IP-n Nese ke IP Dinamike -

  Share
  avatar
  qipii92
  Webmaster
  Webmaster

  Numri i postimeve : 391
  Join date : 09/06/2009
  vjeqar/e : 26
  Lokacioni : G-ilan

  Me Ndrru IP-n Nese ke IP Dinamike -

  Mesazh nga qipii92 prej Fri Jun 12, 2009 9:10 am

  Me Ndrru IP-n Nese ke IP Dinamike -
  -------------------------------------

  Shkojmm . Hapim Notepad dhe e qesim kete code :

  echo ipconfig/flushdns
  ipconfig/flushdns
  echo ip config/release
  ipconfig/release
  echo ipconfig/renew
  ipconfig/renew
  exit


  edhe shkojm Save As.. emri.BAT

  edhe e egzekutoni filen edhe ju ndrrohet

  =============================================

  Kjo munded me ju ndimu shum atyre qe e kan rrjetin me IPKO.NET-in

   Ora është Wed Dec 19, 2018 2:14 pm