Regjistrohu Very Happy
Me Respekt "Bashkim": Qipii92: iliri

Join the forum, it's quick and easy

Regjistrohu Very Happy
Me Respekt "Bashkim": Qipii92: iliri

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

  Derri i vetëm në Afganistan lirohet nga karantina

  bashkimi92
  bashkimi92
  Webmaster
  Webmaster


  Numri i postimeve : 578
  Join date : 08/06/2009
  vjeqar/e : 30

  Derri i vetëm në Afganistan lirohet nga karantina Empty Derri i vetëm në Afganistan lirohet nga karantina

  Mesazh nga bashkimi92 Wed Jul 08, 2009 12:27 pm

  Derri i vetëm në Afganistan lirohet nga karantina F.0708110030195_mDerri i vetëm në Afganistan, pas dy muajsh, është liruar nga
  karantina në të cilën pronarët e kopshtit zoologjik në Kabul e kishin
  futur për shkak të frikës se do të mund t’ua kalonte njerëzve gripin e
  derrit.
  “Njerëzit tonë nuk e kanë kuptuar se sëmundja nuk
  kalon nga personi në person dhe kanë menduar se gripi i derrave
  shpërndahet nga kopshti zoologjik sepse në të jeton një derr”, ka thënë
  drejtori i kopshtit zoologjik Aziz Gul Saqib.

  Ai u ka sqaruar punëtorëve se edhe drejtoritë tjera të kopshteve
  zoologjike kanë thënë se nuk ka arsye për brengosje, prandaj e kanë
  lëshuar atë në ajër të pastër.

  Vizitorët të cilët kanë rastisur në kopsht zoologjik kur derri është liruar kanë mbuluar gojën dhe hundët me rroba.

  “Kjo është e ndaluar dhe nuk do të duhej as ta shikojmë fare. Unë
  mendoj se ai nuk do të duhej as të ishte në kopsht zoologjik”, ka thënë
  një vizitor.


  _________________
  .::www.bsh-design.net::.

   Ora është Sat May 28, 2022 9:14 am