Regjistrohu Very Happy
Me Respekt "Bashkim": Qipii92: iliri

Join the forum, it's quick and easy

Regjistrohu Very Happy
Me Respekt "Bashkim": Qipii92: iliri

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

  Rritet shitja e netbookëve

  qipii92
  qipii92
  Webmaster
  Webmaster


  Numri i postimeve : 391
  Join date : 09/06/2009
  vjeqar/e : 31
  Lokacioni : G-ilan

  Rritet shitja e netbookëve Empty Rritet shitja e netbookëve

  Mesazh nga qipii92 Sat Jul 18, 2009 3:37 pm

  Rritet shitja e netbookëve 11aveab
  Përkundër krizës dhe kritikave, pritet që netbookët edhe më tutje do të shiten më mirë se secila kategori tjetër e kompjuterëve.

  Edhe pse më herët ishte paralajmëruar se shitja e netbookëve po stagnon, rezultatet e kompania analitike DisplaySearch edhë më tutje paralajmërojnë shitje të mirë të këtyre laptopëve të vegjël. Në fakt, kompania pret që ky vit do të përfundojë me gjithsej 33 milionë njësi të shitura. Për më shumë, nga shitja e laptopëve çdo i pesti do të duhej të jetë netbook.

  Ajo që i bën netbookët tërheqës në radhë të parë është çmimi i lirë dhe dimensionet e vogla, mirëpo vlen të theksohet se për shkak të pritjeve të mëdha përdoruesit shpesh janë të pakënaqur me performansat dhe mundësitë e përgjithshme të netbookëve.

   Ora është Wed Nov 29, 2023 12:34 am