Regjistrohu Very Happy
Me Respekt "Bashkim": Qipii92: iliri

Join the forum, it's quick and easy

Regjistrohu Very Happy
Me Respekt "Bashkim": Qipii92: iliri

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

  Samsung do të sjellë netbook-un e parë Ion gjatë këtij muaji

  qipii92
  qipii92
  Webmaster
  Webmaster


  Numri i postimeve : 391
  Join date : 09/06/2009
  vjeqar/e : 32
  Lokacioni : G-ilan

  Samsung do të sjellë netbook-un e parë Ion gjatë këtij muaji Empty Samsung do të sjellë netbook-un e parë Ion gjatë këtij muaji

  Mesazh nga qipii92 Fri Jul 03, 2009 1:34 pm

  Samsung do të sjellë netbook-un e parë Ion gjatë këtij muaji 14deijb
  Duket se prodhuesit e netbook-s janë duke u rrethuar përreth platformës së re të Nvidia-s, Ion dhe siç duket një prodhues i radhës ka konfirmuar planet për të krijuar një netbook të bazuar në çipset ION, të Nvidia-s.

  Kësaj radhe është Samsung, kompania e radhës që po kërcen në bord, duke përcjellë lajmërimet e Lenovo-s, për IdeaPad S12, i cili do të shpaloset gjatë muajit gusht dhe do të jetë netbook-u i parë i bazuar në ION që është lajmëruar nga një prodhues i madh kompjuterik. Por gjersa Samsung nuk ishte i pari që të lajmërojë një netbook me grafikën e Nvidia-s, raportet nga Netbook Choice sugjerojnë se N510 nga Samsung, do të paraqitet gjatë këtij muaji.

  Deri më tani nuk është paraqitur një listë me detajet e plota, por pavarësisht kësaj dhe platformës ION, shikoni që të keni parasysh një N510 me ekran 11.6 inç me procesor N280 Intel Atom (1.66 GHz), Hard Disk 160 GB, 1GB memorie, Wi-Fi dhe një ueb kamerë.

   Ora është Thu Apr 25, 2024 2:00 pm